Bilal Erdoğan’dan Sungur’un Ailesine Taziye Ziyareti – Yalova

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, vakfın vefat eden kurucu üyesi emekli Tuğgeneral Mehmet Mehdi Sungur’un Yalova’da yaşayan ailesini ziyaret etti, taziyelerini iletti.

Vakfın yönetim kurulu üyeleriyle merhum Sungur’un merkez ilçeye bağlı Güney köyünde yaşayan ailesiyle evlerinde bir araya gelen Erdoğan, ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Erdoğan, emekli Tuğgeneral Mehmet Mehdi Sungur’un cenazesine iştirak edemedikleri için ailesine taziye ziyaretinde bulunduklarını belirterek, ‘Mehmet Mehdi Sungur, çok büyük hizmetleri olan bir insandı. İlerlemiş yaşına varıncaya kadar hayırlarda bulunan, çok vefakar, cefakar bir insandı. Allah rahmet eylesin. Allah, onun gibileri inşallah yetiştirebilmeyi vakıflarımıza mümkün kılsın.’ ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ziyaretin ardından Sungur’un kabrinin bulunduğu köy mezarlığına geçti. Şeyh Şerafeddin Dağıstani Türbesi’ni de ziyaret eden Bilal Erdoğan, Sungur’un kabri başında dua ettikten sonra kentten ayrıldı.

Yalova’da 78 yaşında hayatını kaybeden emekli Tuğgeneral Sungur’un cenazesi, 23 Nisan’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı törenle Güney köyünde toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.