Yalova Belediye Ekipleri Yıkmaya Geldi, Esnaf Tepki Gösterdi

Yalova Belediyesi ekiplerinin, kent merkezi Mihenk Sokak’ta faaliyet gösteren işletmelerin bina önlerine yaptıkları kapalı çıkmaları kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle yıkma girişimi, bölge esnafının tepkisi üzerine ileri bir tarihe ertelendi.

Yalova Belediye Meclisinde, Badgodesberk Parkı’nın yanındaki Mihenk Sokak’ta bulunan işletmelerle ilgili olarak dükkan çıkmalarının imar mevzuatına göre düzenlenmesi kararı alınmıştı. Toplantıya bölge esnafı da katılmıştı. Yalova Belediyesi bölgedeki esnafa yeni uygulamaya göre işletmelerin dükkanlarını düzenlemesi için yazı gönderdi. Yeni düzenlemeye uymayan işletmelerle ilgili yıkım kararı alan belediye, Mihenk Sokak’ta yıkım işlemi gerçekleştirmek için bölgeye iş makineleri ve çok sayıda zabıta ekibi gönderdi. Bölgede Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından da güvenlik önlemleri alındı.

Bölgedeki esnaf ve çalışanlar ise yıkımı engellemek için alanda toplandı. Bazı kişiler işletmelerin kapalı çıkmalarının yıkılmaması için araçlarını dükkanların önüne çekti. Tepki üzerine yıkımın ileri bir tarihe ertelendiği belirtilerek iş makineleri bölgeden çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.