Güreşçilerden Başkan Kutlu’ya Ziyaret

Genç Kadınlar Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan Aynur Erge ve Aslı Demir, başarılarını Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ile paylaştı.

Yalova'da düzenlenen Genç Kadınlar Türkiye Şampiyonasında Adıyaman'ı temsil eden Adıyaman Belediyespor Kulübü güreşçilerinden 50 kilogramda Aynur Erge, 65 kilogramda ise Aslı Demir, Türkiye Şampiyonu oldu.

Elde edilen şampiyonlukla Haziran ayında İtalya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına daha sonra ise Slovakya'da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında Türkye'yi temsil edecek olan güreşçiler, Adıyaman Belediyespor Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aykut Dündar ve Türkiye Bayan Güreş Milli Takım ve Adıyaman Belediyespor Bayan Güreş Takımı Antrenörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Koç ile birlikte Başkan Kutlu'yu makamında ziyaret etti.

Sporcularının her iki uluslararası turnuvadan da madalyalarla döneceğine inandıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Dündar ve Antrenör Koç, sporcularıyla gurur duyduklarını dile getirdi.

Başkan Kutlu ise elde edilen başarıdan dolayı genç sporcuları kutlayarak, 'Kazandıkları şampiyonluklarla gururumuz olan kızlarımızı kutluyorum. Yalova'da Adıyaman'ın adını güzel bir şekilde ülkeye duyurdular. İnşallah Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında da ülkemizin ismini tüm dünyaya aynı şekilde duyururlar. Her iki sporcumuza da ilim ve şahsım adına teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, başarılı sporcularla fotoğraf çektirdi. – ADIYAMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.