İzmir-Muharrem İnce’den Anneler Günü’nde ‘Zübeyde Hanım’ Ziyareti

Muharrem İnce’den Anneler Günü’nde ‘Zübeyde Hanım’ ziyareti

CUMHURİYET Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Anneler Günü nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla birlikte İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarını ziyaret ederek, dua etti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Manisa programı öncesi İzmir’e gelerek Anneler Günü’nde Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarını ziyaret etti. Seçim otobüsüyle Karşıyaka’ya gelen İnce’ye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. ‘Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’ sloganıyla karşılanan İnce’yle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarıştı. İnce’ye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da eşlik ederken, ziyarete Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Anneler Günü’nde annesini telefonla aradığını belirten İnce, ziyaretti şunları söyledi

Ne diyordu Neşet Ertaş, ‘Biz insanız, kadın ise insanoğlu. Ben de bugün Yalova’da olamadım. Anamın gününü telefonla kutladım. Şimdi kurucumuz kurtarıcımız, hepimizin anası Zübeyde Anamız’ın huzuruna gelip onun gününü kutlamak, bir Fatiha okumak istedim. İzmirli anaların da gününü kutlarım. Benim için kusura bakmayın, hayatımda hiçbir şeyi yapmacık yapamam içimden geldiği gibi doğal davranırım. Ben 54 yaşındayım ben hiç ‘anne’ demedim. Ben ‘ana’ derim. Köyde bize öyle öğrettiler. Ben bunu hiç değiştirmedim, değiştirmeye de çalışmadım, değiştirmeyeceğim de. Ben ‘ana’ deyince anne dediğimi anlayın. Benim oğlum, kız kardeşim anne diyor, erkek kardeşlerim de ‘ana’ diyor. Biz bize ne öğrettilerse orada kaldık. Ama ‘helva’ demesini de ‘halva’ demesini de biliriz. Bu ülkenin evlatlarının güzel yaşaması için önümüzde bir süreç var. Bu süreci iyi değerlendireceğiz. Ben bu süreçte iki gruba çok güveniyorum. Kadınlar ve gençler. Bunu başaracağız. Arkadaşlarım önümüzdeki günlerde büyük bir İzmir mitingi düzenleyeceğiz, orada görüşmek üzere. Muharrem İnce konuşmasının ardından Zübeyde Hanım’ın anıt mezarına çelenk bıraktı ve dua okudu. Ziyaretin ardından İnce, Manisa programı için Karşıyaka’dan seçim otobüsüyle ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.