Jandarma ve öğrencilerden su ve çevre temizliği

Jandarma ve öğrencilerden su ve çevre temizliği

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, jandarma, yüksekokul öğrencileriyle birlikte Dünya Su Günü dolayısıyla su ve çevre temizliği yaptı.

Kuruluşunun 175’inci yıldönümünü yıl içerisinde organize ettiği çeşitli etkinliklerle kutlayan Jandarma Teşkilatı, Beyşehir’de yüksekokulda öğrenim gören bir grup öğrenci ve çevre gönüllüleri ile beraber Dünya Su Günü münasebetiyle çevre temizliği etkinliği düzenledi. Beyşehirin sembolü olan ilçeye bağlı Sadıkhacı beldesinde yer alan tarihi Eftatunpınar Hitit Kutsal Anıtı ve Havuzundaki çevresel aktiviteye Beyşehir Garnizon ve Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Sadıkhacı Belediye Başkanı Şakir Özel, Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Turizm Rehberliği Programı Öğretim Görevlisi Zafer Karaçalık, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, jandarma mensupları, yüksekokul öğrencileri ve dernek üyeleri iştirak etti. Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı mensubu rütbeli personel ve askerler, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Turizm Bölümü öğrencileri ve Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği üyesi gönüllülerle beraber tarihi mekanda çevre temizliği yaparken, havuz içerisindeki suyu da atık maddelerden ve yosunlardan temizledi. Anıt alanında mıntıka temizliği yapan, yerlere atılan çöp ve atık malzemeleri üniversite öğrencileri ile dernek üyesi gönüllülerle birlikte toplayan ve poşetlere dolduran jandarma personeli, bununla da yetinmeyerek havuz içerisine girdi. Su içerisindeki atık maddeleri ve yosunları tırmıklarla temizledi, atılan malzemeleri çöp poşetlerine doldurdu.
Selçuk Üniversites (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Turizm Rehberliği Programı Öğretim Görevlisi Zafer Karaçalık, Dünya Su Günü münasebetiyle anlamlı bir etkinliğe hep beraber imza attıklarını ifade etti. Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı ise, organize edilen aktivitenin Eflatunpınara bugüne kadar görme imkanı bulamayan yüksekokul öğrencilerinin görmesi ve tanıması için de bir fırsat niteliğinde olduğunu belirtti.

ALİ RIZA ÖNSES
KONYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.