Uludağ’dan eşsiz güzellikler

Uludağ’dan eşsiz güzellikler

Doğa fotoğrafçısı Orhan Turan, Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden olan Uludağ’ın güzelliklerini objektifine yansıtıyor.

BURSA

Kendini Uludağ’ın el değmemiş güzelliklerini keşfetmeye adayan fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan, 2 bin 500 metrelik dağın güzelliklerini objektifine sığdırmayı başardı. Şimdiye kadar birçok ulusal ve uluslararası ödül alan Turhan, Uludağ’daki bitki türlerinden hayvanlara kadar birçok güzelliği fotoğraflamanın heyecanını yaşadı. Her hafta sonu Uludağ’da keşfe çıkan Turhan, tesadüf ettiği güzellikleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriyor.

Turan, Uludağ’da yetişen göz alıcı çiçekler, ressamları bile kıskandıran rengarenk kanatlarıyla uçuşan kelebekler, buz tutmuş karların arasından zarif boyunlarını uzatarak güneşe “merhaba” diyen kardelenler ve daha nice eşsiz güzellikten oluşan koca bir manzarayı objektifine sığdırıyor. Fotoğrafa yıllardır merakı olduğunu söyleyen Turan, Fotoğraf çekmek insanı rahatlatıyor. Uludağ muhteşem güzelliklerle dolu. Ben fotoğrafçı olarak bunu objektifime sığdırmaya çalıştım dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.