Yalova Yalova’da Vandalların Kirlettiği Deprem Anıtı Temizlendi Hd

Yalova’da Vandalların kirlettiği deprem anıtı temizlendi

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA,(DHA)-YALOVA Belediyesi ekipleri 17 Ağustos 1999’da yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşların hatıralarını yaşatmak adına isimlerinin yazılı olduğu Deprem Anıtı’nda temizlik çalışması yaptı. Vandalların hedefi olan anıt, her yıl olduğu gibi deprem anma törenleri öncesi ekipler tarafından temizlendi.

17 Ağustos Deprem Parkı’nda ki Deprem Anıtı’nın mermerleri kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırılıp zarar verilmişti. Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden kişilerin isimlerinin yer aldığı blok mermerler ise önce kırılmış ardından sprey boyalarla boyanmıştı. Yalova Belediyesi ekipleri, geçtiğimiz günlerde deprem anıtına gelerek yapılacak çalışmalar için planlama yaptı. Yapılan planlamanın ardından çalışmalarına başlayan ekipler, 17 Ağustos anma törenleri öncesinde anıtı tekrar eski haline getirdiler.

‘Kamunun malına yapılan saldırılar beni üzüyor ama deprem anıtına yapılan her tahribat benim içimi acıtıyorö diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, ’19 sene önce büyük acılar çektik. Resmi rakamlara göre 2 bin 504 canımızı yitirdik. Onların aziz hatıralarını yaşatmak ve deprem gerçeğini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla yapılan bu anıt çok önemli. Ancak kimileri bu bilince ne yazık ki ulaşabilmiş değil. Bu anıtın yazı tahtası olduğunu düşünüyorlar. Kamu malına saygınız yok bari depremde yitiren vatandaşlarımıza saygınız olsun. Yalova Belediyesi olarak 17 Ağustos öncesi gereğini yaparak anıtı tekrar eski haline getirdik. Ne kadar konuşsak ne kadar söylesek de çok kısa bir süre sonra bu saygısızlık yine yapılacak. Bu çok üzücü bir durum. Tüm vatandaşlarımızı bu ve benzeri konularda duyarlı olmaya davet ediyorumö dedi.

Görüntü bilgisi. Görüntüler, -408ylvbaskansalman- koduyla YAlova klasöründe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.