Yalova Marmara’nın, Marmaris’i Çınarcık Sezona Hazırlanıyor – Özel

Yalova’?nın denizi, kumu ve eğlencesiyle turizm cenneti Çınarcık’ta Ramazan Bayramı hazırlıkları devam ediyor. Nüfusu 32 bin olan Çınarcık bayramda 300 bin kişiyi ağırlamıyı hedefliyor.

Marmara’nın incisi, Yalova’nın turizm cenneti Çınarcık yerli ve yabancı turistleri bu yaz da cezp edecek. İlçenin Teşvikiye Beldesi’ndeki ‘Kum Plaj’ Marmara’da ilk tercih edilen sahillerden oluyor. Bölgenin en güzel plajları Çınarcık-Armutlu yolu boyunca sıralanıyor ve Kum Plaj’da 5 yıldır Mavi Bayrak bulunuyor. Gece hayatının merkezi olan Çınarcık’ta gündüz ise insanlar kum plajlarda stres atıyor. Teşvikiye Kum Plaj’da toplam 6 işletme bulunuyor.

Çınarcık Çevre Koruma Kültür Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUDER) Başkanı Mehmet Naci Soyer, ilçenin okulların da tatil olmasıyla birlikte hareketlenmeye başlayacağını söyledi. İlçenin bayram tatili ve sonrasında tam kapasiteye çıkacağını belirten Soyer, Çınarcık’ın nüfüsunun on katı olan 320 bin kişiyi

ağırlamaya hazır olduklarını söyledi.

Kum Plaj’da Maviş Beach İşletme Sahibi Üstün Barut, sezon için tüm hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. Barut, ‘Bu sene müthiş bir beklenti içerisindeyiz. Niye Çınarcık’a gelsin insanlar 45 dakikada Sabiha Gökçen’deyiz Osmangazi Köprüsü’nden dolayı. Yapandan Allah razı olsun. Ayrıca Turyol var, İDO var. Ulaşım sorunu yok. Yaklaşık 10 bin kişiye hitap ediyoruz. Konaklama sorunu yok, yollarımız tertemiz. Mavi Bayraklı plajımı var. İnsanlar 8-10 saatlik yola gideceğine, 1 saatlik; İstanbul’a, İzmit’e, Bursa’ya 1 saat yakınlıktayız. Tüm Türkiye’deki herkesi buraya bekliyoruz. Her şeyi çok ince düşündük. Herhangi bir yıldırım düşmesin diye paratoner bile koyduk. Denizimizde de en ufak kirliliğimiz yok. Sularımızda da sıkıntı yok. Çınarcık her yönüyle mükemmel durumda. Herkesi bekliyoruzö dedi.

Öte yandan sezonu erken açan İranlı turistlerden Asal Amiledolle ise,?Ben İran’dan geldim. Her sene de geliyorum. Burayı çok seviyorum. Burada eğlence çok güzel. Çınarcık’a her yıl geliyoruz. Buradan ev tutmayı düşünüyoruz. Herkese tavsiye ediyoruz. Çınarcık harikaö dedi.

CHP’li Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ise tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Kurt, ‘İnşallah 2018 yazında da Çınarcık Marmara’nın Marmaris’i olarak bütün vatandaşlarımız görecek. Huzurlu, mutlu, sağlıklı tatil geçirecekleri bir ilçe, bir turizm ilçesi olarak yaz sezonunda geçirecek. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, geçen sene çok yoğun bir kalabalıkla karşılaştık. Ortalama nüfusumuz 300 bin seviyesine çıkmıştı ve özellikle bayram dönemlerinde nüfusumuz çok yoğun artıyor. İnşallah bu sene de aynı kalabalığı bekliyoruz. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Tatilcilerimize bunu belirtmek istiyorum. Geldiklerinde Çınarcık 2018’e hazır durumda olacak. Çok farklı bir Çınarcık görecekler. Bütün Türkiye’deki vatandaşlarımızı Çınarcık’a davet ediyorum. Bu sene de aynı şekilde Mavi Bayraklı plajlarımızla hizmet veriyoruz. Denizimiz tertemiz. Her 10 günde bir tahlilleri yapılıyor. İnşallah denize giren vatandaşlarımız, güneşlenen vatandaşlarımız; doğası ile denizi ile her şeyi ile hazır bir Çınarcık’ta tatillerini rahatlıkla geçirebilecekler. Bayramın özellikle 3 gün olması ve hafta sonunda gelmesi ayrıca kısa olması lokal olarak İstanbul’un karşı yakasının Çınarcık olması, inşallah çok yoğun bir hareketlilik bekliyoruz. Esnafımız da hazırlıklarını yaptı. Bütün herkesi mutlu olacakları Çınarcık’ta Marmara’nın Marmaris’ine bekliyoruz. Buradan da Marmaris’e de selam söylüyoruz. Herkesi bekliyoruzö dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.